Porady różne
 

Oto warunki, które bezwzględnie uniemożliwiają tatuowanie:

* ciąża
* epilepsja (padaczka), choroby serca i układu krążenia,
* hemofilia i skłonności do przedłużonego krwawienia,
* łuszczyca, rozległe rany na ciele będące w trakcie gojenia,
* musisz mieć osiemnaście lat (w razie wątpliwości okaż dowód).


Przed zabiegiem:
* dzień wcześniej nie pij alkoholu,
* kategorycznie zakazane jest używanie narkotyków,
* przyjdź na zabieg wypoczęty i najedzony


Po zabiegu...

Twój TATUAŻ wykonany został w sterylnych warunkach i teraz tylko i wyłącznie od Ciebie zależeć będzie jego przyszły wygląd. Pielęgnacja tatuażu to tylko kilka dni uważnej opieki, a dzięki temu będziesz miał(a) wyraźny i piękny tatuaż na cale życie. Poniższe zasady powinny być bezwzględnie przestrzegane. Decyzja:, co zrobisz należy teraz tylko i wyłącznie od Ciebie.
Po wykonaniu tatuażu musisz spełnić kilka wymogów dzięki temu twój tatuaż pozostanie na dłużej w dobrej formie.
Co możesz zrobić aby pomóc ciału podczas gojenia się...
Opatrunek  z maści, założony po zabiegu zdejmij po 4-6 godzinach lub innym zaleconym czasie. Normalne jest, że pod folią zbiera się osocze krwi, które czasem wycieka spod niej. Nie należy się tym przejmować, a działanie to jest celowe aby przyspieszyć gojenie!  Przemyć o ile mamy wodą utlenioną i osuszyć miękkim ręcznikiem (np. papierowym). Wytatuowane miejsce posmarować cienką warstwą maścią gojącą np. "TRIBIOTIC",
"Alantan", "Bepanthen" lub inną. Nie nakładaj zbyt dużej ilości maści. Można przez pierwsze 3-4 dni zakładać folię na tatuaż, ale należy uważać aby nie doprowadzić do "rozpulchnienia" tatuażu.

Kilka dobrych porad -

 


Bezwzględnie nie wolno  pomagać w "gojeniu": drapać, skubać, odrywać.
Grozi to powstaniem ubytków w tatuażu, które później trzeba będzie poprawiać na własny koszt.


Tatuaż, a opalanie na słońcu lub solarium...
Tutaj tak jak z pływaniem pierwsze 21 dni bezwzględnie nie opalać, a pierwsze 5 dni nawet na chwilę nie wystawiać na działanie promieni! Jeśli koniecznie musisz pójść na solarium, przykryj tatuaż kawałkiem białej chusteczki, nie przyklepuj, niech powietrze ma swobodny dostęp!
Po upływie 3 tyg. można, ale zalecam używanie filtru ochronnego przeciw ultrafioletowi o jak najwyższym współczynniku np. 20 - 30. Smarujemy tylko obszar tatuażu, resztę ciała jak ktoś chce. Przegrzewanie skóry w jakikolwiek sposób powoduje zwiększoną cyrkulację krwi, a co za tym mikroskopijne przemieszczanie się cząstek farby.

PORADY  w/w opisane zaczerpnięte zostały ze stron związanych z tatuażem


   Stosuj powyższe rady a wszystko będzie OK !!!  

 

HOME